Prihlasovanie – Letný tábor Piatrová 2018

Milí rodičia a milí naši táborovníci!

Od minulého leta ďaleko a na tohtoročné si  ešte musíme trošku počkať. Ak dobre rátame, je to akurát polrok 🙂 .
Spoločne si teda môžeme zaspomínať a zároveň môžeme spoločne začať plánovať a tešiť sa na prázdniny 2018.
 V nedeľu 6. augusta 2017, za celkom daždivého počasia, vyrazilo 106 táborovníkov spoznávať krásy Slovenska do srdca Bielych Karpát. Medzi skalami vsadený Hotel Vršatec sa stal našou bezpečnou základňou, na ktorú sme sa počas týždňa vracali z našich svetobežníckych potuliek. Ako nadšení cestovatelia sme postupne prebádali všetky kontinenty.
V pondelok nás do zaujímavostí, tradícií a špecialít EURÓPY zaviedol žltý tím. Svojrázne stvárnenie národných tancov a zvykov odštartovali dopoludňajšie scénky. Pokračovali sme zdravou prechádzkou ku Brezovej kaplnke. Užívali si pravú naháňačku a dobre sa naštartovali do športových disciplín, ktoré nás čakali v areáli hotela. Múdre myšlienky známeho spisovateľa A. de Saint Exupéryho nás spolu s duchmi sprevádzali po záhadnej krajine fantázie a hviezd:
„Ľudia majú svoje hviezdy, ale tie nie sú rovnaké. Tým, ktorí cestujú, sú sprievodcami.  Pre druhých nie sú ničím iným, iba malými svetielkami. Pre iných, pre vedcov, znamenajú problémy. Pre môjho biznismena boli zlatom. Ale všetky tie hviezdy mlčia. Ty budeš mať hviezdy, aké nemá nikto…Ty budeš mať hviezdy, ktoré sa vedia smiať! „
Domorodá africká hudba v utorok ráno nás vďaka zelenému tímu vtiahla do tajov čierneho kontinentu. Hoci AFRIKA je svetadielom obrovskej biedy, nám naplno ponúkla bohatstvo svojej svojráznej kultúry. Spolupráca, vzájomná pomoc, tímový duch a k tomu poriadne takmer africké slnečné lúče nás učili nevzdávať sa za žiadnych podmienok. Svahilský Otče náš – BABA YETU spievaný večer  s africkými deťmi,  nás spolu s nimi ešte viac zblížil 🙂 .
ÁZIA má viacero NAJ – a tak sme niektoré z nich spoločne prebádali. Plní síl sme si pod vedením modrého tímu trúfli na samotný Mount Everest – Vyhliadková veža Uhliská. Dozvedeli sme sa viacero faktov i zaujímavostí, učili sa rátať po čínsky… Jazda na koňoch nám spestrila naše putovanie na ďalekom východe 🙂 . Po úspešnom návrate na základňu, sme výrobou táborových  tričiek zavŕšili našu ázijskú misiu.
Vo štvrtok k nám pozval fialový tím vzácnu návštevu. Svoju kolóniu  AUSTRÁLIU navštívila samotná anglická kráľovná Alžbeta II. Na jej počesť bolo sprístupnených viacero safari parkov. Originalita, kreativita, dôvtip i samotné prevedenie boli na veľmi vysokej úrovni, čo patrične ocenilo i jej veličenstvo.   „Modlitba priateľa“  v angličtine i slovenčine v nás nechala doznieť pocity z naplno prežitého dňa. 
 Aký by to bol tábor bez dňa zábavy? Na to nám poslúžila práve AMERIKA a jej zábavný priemysel 🙂 . Disneyland a jeho známe postavičky Mickey a Minnie Mousa nám ponúkli deň plný smiechu, tanca, vody, farebných guličiek…  Vysoká úroveň všetkých našich salónikov stupňovala dobrú náladu až nočnej tanečnej zábavy…
Ak ste si spolu s nami zaspomínali a možno i nahliadli do svojich táborových pamätníčkov… a povedeli si:  bolo super ideme znovu…. tak neváhajte, pozvite i svojich nových kamarátov zblízka, či z ďaleka, pridajte sa k nám i tento rok: eRko tábor Piatrová 2018 sa zopovedne pripravuje, čakájú vás starí známi, ale po 10-tich spoločných rokoch pripravujeme i rôzne novinky 🙂 !

Nech sa páči  – naše úvodné informácie 🙂

Termín: 12.8. – 18. 8. 2018
Odchod z Kanianky v nedeľu popoludní, cca o 13:00 hod.
Príchod do Kanianky v sobotu dopoludnia, cca o 11:00 hod.

Účastnícky poplatok: 130,-€/osobu, zahŕňa: ubytovanie 6 nocí, strava 5x denne, doprava, výlety, kreatívny materiál, odmeny pri táborových aktivitách…

Pravidlá prihlasovania do tábora  –  prosíme venujte im pozornosť, aby ste nám uľahčili celé organizovanie tábora!

záväzne prihlásené do tábora  sú tie deti, ktorých rodičia prihlásia jedným z týchto spôsobov:
VYPLNENÍM ELEKTRONICKÉHO PRIHLASOVACIEHO FORMULÁRA TU
– mailom: tabory.kanianka@gmail.com
– telefonicky: Mirka Hollá 0918 249 848 (po 16-tej hodine)
– osobne: Mirka Hollá,  Vladimír Liener

A zároveň zaplatia zálohu,  minimálne 30€/osoba (zvyšnú časť poplatku je potrebné zaplatiť najneskôr do 30.6. 2018)
– osobne Mirke Hollej (po tel. dohovore 0918 249 848)
– poslať na účet: Prima banka 4456969002/5600, IBAN: SK37 5600 0000 0044 5696 9002
Do správy pre prijímateľa uviesť meno a priezvisko dieťaťa, po pripísaní na účet vám bude zaslané na mail rodiča – potvrdenie o zaplatení zálohy resp. doplatku účastníckeho poplatku.
V prípade, že rodič dieťa odhlási v termíne po 30. 6. 2018, bude mu vrátený poplatok vtedy, keď za dieťa  nájde „náhradníka“. V prípade, že dieťa sa tábora z nejakého dôvodu odhlási tesne pred termínom alebo počas konania tábora, bude mu vrátená len časť poplatku (záleží od dohody so zariadením). 

Počet účastníkov tábora je obmedzený, preto ak máte vážny záujem prihlasujte svoje deti čo najskôr. 
Tábora sa môžu zúčastniť deti vo veku od 6 do 14 rokov – nemusia byť členmi eRka a nemusia byť z Kanianky 🙂 . Ak majú o tábor záujem i starší a chceli by sa aktívne zapájať do prípravy programu, nech sa prihlásia do skupiny „Anim Kanianka“ na facebooku. 

Všetci vedúci, lekárka a animátori sa tábora zúčastňujú ako dobrovoľníci, ktorí sú ochotní svoje osobné voľno venovať deťom a pripraviť im tak zaujímavý táborový program. Na organizovanie letného tábora sú okrem účastníckych poplatkov využité i finančné prostriedky z dotácií eRka a príspevok z 2%.

Podrobnejšie inštrukcie k táboru a dotazník budú na našej webovej stránke zverejnené v mesiaci júl 2018.

Veríme, že  spoločne prežijeme zaujímavý prázdninový týždeň!

 

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment

No announcement available or all announcement expired.